Nasiona

Jak jeść nasion Chia

Nasiona chia jest pożywienie, które jest bogate w błonnik, białko, przeciwutleniacze i omega-3. Chia został czczony choć od wieków jako źródło pożywienia w Ameryce Środkowej, są również ważnym źródłem żywności stosowane przez Tarahumara osób prowadzących, rozsławiona w książce? Born to Run . Nasiona Chia mogą być spożywane na dodatkowe włókna lub do stosowania jako dawka energii w aktywnym stylu życia. Są one doskonałym uzupełnieniem dodać do każdej diety, a są wielu różnychsposoby można włączyć je do codziennej diety. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak jeść nasiona chia.

Jednym z najprostszych sposobów do jedzenia nasion Chia jest mieszając je w wodzie. Gdy nasiona chia są umieszczane w wodzie, powodują one wodę do żelu ze względu na ich wysoką zawartość błonnika. Wszystko co musisz zrobić, to mieszać w jedną łyżkę Chianasiona do kubka wody. ilość czasu czekać przed wypiciem określa ile żele wodne. lodówce mieszaninę do dalszego żelowanie wzrostu. Można również umieścić nasiona chia w jedną z ulubionych napojów lub posypać je na sałatki.

Innym sposobem, aby jeść nasion Chia jest, aby Chia Fresca. Chia fresca to napój popularny w Meksyku. To proste, aby napój jest świetny wzmacniacz energii. Pozostawić mieszaninę do żelu przez około 10 minut.

Chia przepisu Fresca:

1 Puchar wody lodowej

1 łyżka Chia Seeds

2 łyżeczki miodu

Dodaj sok z limonki do smaku

Masa nasion Chia można również mieszać z napojami i koktajle lub dodać do pieczonych pokarmów.

Podczas gdy nasiona chia są doskonałym zdrowej żywności, zbyt dużo jedzenia chia może powodować wzdęcia i biegunkę, jeśli nie jest używany do dodatkowych włókien. Dlatego też zaleca się, aby powoli zwiększać dawki, aby uniknąć problemów. Można kupić nasiona chia w twójmiejscowy sklepikarz zdrowia lub online.